Naujausi Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai grįžtantiems į Lietuvą iš užsienio valstybių

2020-04-01 LRV nuotolinė spaudos konferencija, dalyvauja Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis

Trečiadienį per Vyriausybės posėdį Ministrų kabinetas priėmė daugiau sprendimų, kuriais griežtinamos karantino dėl COVID-19 Lietuvoje sąlygos. Nutarta:

  • Nuo balandžio 4 dienos 00.00 val. drausti skrydžius keleiviams vežti į ir iš Lietuvos tarptautinių oro uostų leisti vykdyti tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti, pagal susisiekimo ministro pavedimą, atsižvelgiant į užsienio reikalų ministro teikimą.
  • Piliečiams, šiuo metu esantiems ES, Šengeno erdvės šalyse ir Jungtinėje Karalystėje, repatrijavimo skrydžių daugiau nebus organizuojama, tačiau jiems vis dar lieka galimybė į Lietuvą grįžti keleiviniais keltais iš Kylio  į Klaipėdą, taip pat lengvaisiais automobiliais per Saločių–Grenstalės sienos kirtimo punktą taip pat Kalvarija–Budzisko tik jau esantiems Lenkijoje.
  • Nuo balandžio 4 dienos 00.00 val. drausti į Lietuvą keleiviniais laivais, keltais gabenti keleivius ir jų lengvuosius automobilius išskyrus kelto maršrutą Kylis–Klaipėda–Kylis, arba turint vidaus reikalų ministro, ar jo įgalioto asmens, leidimą.
  • Ribojimai nebus taikomi diplomatiniam transportui ir prekių judėjimui: keltais į Lietuvą galės atvykti krovininis transportas, lėktuvais – gabenamos siuntos.
  • Ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse, ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, įvesti prievolę izoliuotis nuo atvykimo į Lietuvą iki išvykimo iš jos teritorijos, bet ne ilgiau nei 14 d.
  • Nepasinaudojusiems ar negalėjusiems pasinaudoti organizuotomis grįžimo galimybėmis šiuo metu užsienyje esantiems Lietuvos piliečiams primygtinai rekomenduojame likti buvimo šalyje iki karantino pabaigos, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.
  • Įpareigoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą valstybės sienos perėjimo punktuose organizuoti visų asmenų grįžusių ar atvykusių iš užsienio patikrą dėl COVID-19 simptomų
  • Leisti į Lietuvą atvykti užsieniečiams, kurie gavo atitinkamos valdymo srities ministro leidimą ir Vyriausybės pritarimą.
  • Į šalį grįžę asmenys privalo izoliuotis 14 d.

Daugiau nutarimų išgirsite peržiūrėję Vyriausybės posėdį ir pasitarimą 2020-04-01.

Šaltinis: LR Vyriausybė

Leave a Reply