VIENU ŽODŽIU …

2020.04.27

Koronaviruso testai; Norvegijos sveikatos ministras Bent Høie šiandien spaudos konferencijoje pareiškė, kad gegužės mėn. visi, turintys koronaviruso infekcijos simptomus turės galimybę būti patikrintais.

„Stabdykime infekciją“ aplikacija; viešosios sveikatos institutas šiandien pradėjo testuoti kovai su koronavirusu skirtos aplikacijos „Smittestopp“  testavimą Dramene, Tromse and Trondheime. Nuo rytdienos šių miestų rezidentai gaus SMS jeigu jie galimai bendravo su infekuotu žmogumi. Lygšiol aplikaciją parsisiuntė apie 1,454,000 Norvegijos gyventojų.

Vakcina nuo koronaviruso;  pasirengimo epidemijoms inovacijų koalicija (CEPI)pranešė, kad vakcinos prieš koronavirusą gali būti pradėtos gaminti dar šiais metais. Vakcinos kūrimas vyksta sparčiau nei manyta. Tačiau pažymima, kad masinės vakcinacijos galima tikėtis tik 12-18 mėn. laikotarpyje.

Trys milijonai; šį slenkstį šiandien peržengė registruotų koronavirusu sergančių žmonių skaičius pasaulyje remiantis internetiniu puslapiu Worldometer. Dėl koronaviruso pasaulyje mirė virš 200,000 žmonių, tuo tarpu 890,000 laikomi pasveikusiais.

Mokyklų atidarymas; vienas iš penkių vaikų Osle šiandien neišėjo į mokyklą vyriausybei atnaujinus mokyklų veiklą žemiausių klasių vaikams. Tarp antros ir ketvirtos klasės moksleivių fiksuotas 82 ir 85 proc. lankomumas.Pasak švietimo ministrės Guri Melby, kitą savaitę bus pateiktos rekomendacijos kada į mokyklas gali grįžti vyresni mokiniai.

Norwegian Airlines derasi su vyriausybe dėl gelbėjimo nuo bankroto plano. Tarp priemonių, ketinama atsisakyti trečdalio turimų lėktuvų. Manoma, kad Norwegian nepavyks atstatyti pasiektų keleivių gabenimo srautų iki pat 2022 m.                    

Elektros kaina; Norvegijoje fiksuojama rekordiškai maža elektros kaina. Taip yra dėl perteklinio vandens rezervuaruose ir didelės dalies neištirpusio sniego kalnuose.Kai kuriais atvejais vartotojui netgi gali būti primokėta už elektros vartojimą – taip įmonės siekia pritraukti naujus klientus, tačiau atnaujinant kontraktą pas tą patį tiekėją galima gauti didesnę sąskaitą. Manoma, kad žemų elektros kainų tendencija išsilaikys gana ilgai.

Brangs alkoholis; Vinmonopolet informavo, kad nuo gegužės 1 d. alkoholis vidutiniškai pabrangs 2.4 proc. Šiam kainos kilimui lemiamą įtaką padarė nukritęs Norvegijos kronos kursas.Norvegijos poilsio namelių (hytte) paklausa; internetinio puslapio finn.no duomenimis padvigubėjo žmonių paieškos norint įsigyti ar išsinuomoti poilsio namelį. Koronaviruso rizika ir nusilpusi Norvegijos krona sąlygos žmonių sprendimą praleisti atostogas Norvegijoje.

Leave a Reply