GEGUŽĖS MĖNESĮ ATNAUJINAMI PIRMIEJI SKRYDŽIAI

Pasak premjero Saulaus Skvernelio – pirmieji skrydžiai į kitas užsienio šalis gali būti grąžinti gegužės 10–15 dienomis.
Neįvardina, kokios pirmosios kryptys gali būti grąžintos, bet pažymėta, kad jų nebus daug ir nebus galima skristi į šalis, kurios netaiko karantino režimo arba yra koronaviruso židiniai.
Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius tarp pirmų galimų skrydžių krypčių įvardijo Latviją, Vokietiją ir Lenkiją.
„Pirmieji skrydžiai galėtų būti į Latviją, Vokietiją, Lenkiją, jei tos šalys atgaivins piliečių priėmimą, nes ir Vokietijoje, ir Lenkijoje galioja dviejų savaičių karantinavimas, taigi piliečiai, kurie išskris į tas šalis, privalės laikytis karantinavimosi sąlygų“ – žiniasklaidai sakė J. Narkevičius.
Ministras teigė, jog kol kas Lietuvą apie pasirengimą atgaivinti skrydžius yra informavusi Vokietijos skrydžių bendrovė „Lufthansa“.
„Pusiau oficialiai kreipėsi „Lufthansa“, siūlydama, kada galėtų atskristi į Lietuvą, atnaujinti skrydžius, jie yra pasiruošę. Bet aš žinau, kad ir kitos kompanijos pardavinėja bilietus, „Ryanair“, „Wizzair“ vykdo bilietų pardavimą ir kitose šalyse atskristi į Lietuvą, ir kada tas laikotarpis įvyks, priklausys nuo COVID-19 komisijos sprendimo“, – sakė J. Narkevičius.
Vengrijos pigių skrydžių bendrovė „Wizz Air“ taip pat skelbia parduodanti bilietus nuo gegužės 13 dienos iš Vilniaus į Londoną, o nuo 17 dienos – į Milaną, Oslą, Paryžių ir kitus miestus.
Tuo metu Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ vadovas Michaelas O’Leary (Maiklas O’Liris) interviu „Financial Times“ sakė manantis, kad oro susisiekimo apribojimai Europoje bus atšaukti liepą – tuomet „Ryanair“ planuoja atkurti 40 proc. skrydžių ir tikisi, kad lėktuvai bus užpildyti 50-60 procentų. Rugpjūtį bendrovė tikisi atkurti 60 proc., rugsėjį – iki 80 proc. skrydžių.
Tačiau jis pabrėžė, kad bendrovė neatnaujins skrydžių, jei bus reikalaujama vidurines vietas kiekvienoje eilėje palikti tuščias, taip išlaikant didesnį atstumą tarp žmonių.
Lietuvoje oro erdvė keleiviniams skrydžiams siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą buvo uždaryta balandžio pradžioje.
Lietuvos oro uostai praėjusią savaitę paskelbė, kad atnaujinus susisiekimą oru pirmiausia būtų svarstoma apie skrydžius į Frankfurtą, Kopenhagą ir Varšuvą.

Leave a Reply