VIENU ŽODŽIU …

2020.04.28

Įkalinimas už karantino nesilaikymą; 22 m. Norvegijos gyventojui skirta 18 d. įkalinimo bausmė už tai, kad keturis kartus nesilaikė karantino reikalavimų po kelionės į Švediją. Jaunuolis taip pat privalės sumokėti 10,000 NOK baudą.

Parama įmonėmis; įmonės, kurios patyrė ženklų apyvartos sumažėjimą dėl Vyriausybės taikomų koronaviruso užkardymo priemonių gali pretenduoti į vyriausybės skiriamas kompensacijas fiksuotų išlaidų (patalpų nuoma, elektros išlaidos, draudimas ir kt.) padengimui. Anksčiau taikyta 10,000 NOK išskaita iš skiriamos kompensacijos sumažinta iki 5,000 NOK. Kompensacijos jau skirtos daugiau nei 12,000įmonių.Norvegijos verslo konfederacija siekia, kad kompensacijų mechanizmo priemonė butų pratęsta iki vasaros.

Nedarbas; per pastarąją savaitę į Norvegijos gerovės ir darbo departamentą (NAV) dėl bedarbio išmokų besikreipiančių asmenų skaičius išaugo iki 410,000 prašymų.Šį pirmadienį pateikta 3031 naujų paraiškų, kas yra 400 paraiškų mažiau nei praėjusią savaitę.

Mokesčiai; balandžio 30 d. yra paskutinė data kai galima pateikti paraišką mokesčių grąžinimui. 1.9 mln. Norvegijos gyventojų jau pateikė paraiškas, maždaug 1/3 atgaus dalį sumokėtų mokesčių. Pasak Mokesčių inspekcijos, kol kas apie 500,000 asmenų net neatvertė gautų pranešimų.

Dezinfekuoti tramvajai ir metro Osle; NTB pranešė, kad atnaujinus žemesnių klasių moksleivių ėjimą į mokyklas buvo dezinfekuotos visų 71 tramvajaus ir 115 metro sėdynės.

SAS atleidimo banga; įmonė pranešė koronaviruso pasekoje priversta atleisti 5,000 darbuotojų.

Naujos rekomendacijos aviacijos sektoriui; Sveikatos direktoratas išleido rekomendacijas aviacijos sektoriui. Tarp rekomendacijų, žmonėms turintiems kvėpavimo takų infekcijos simptomų uždrausta skristi, rekomenduojama palikti vieną laisvą vietą tarp keleivių sėdynių, netiekti maitinimo paslaugų lėktuve.

Leave a Reply