LR VYRIAUSYBĖ ŠVELNINA KARANTINO SĄLYGAS: PILIEČIAMS LEIDŽIAMA IŠVYKTI IŠ ŠALIES

Trečiadienį Vyriausybė paskelbė pradedanti trečiąjį karantino švelninimo etapą:

  1. Nuo gegužės 4 d. panaikinti ribojimą Lietuvos piliečiams išvykti iš Lietuvos. Visgi, reikia nepamiršti, kad kitos šalys taiko judėjimo suvaržymus. Su Latvija ir Estija deramasi dėl sienų kontrolės panaikinimo vienos kitų piliečiams. Primename, kad į Norvegiją galima atvykti ES ir EEE piliečiams, kurie gyvena ir dirba Norvegijoje*. Atvykus į Norvegiją turėsite būti 14 d. karantine.
  2. Nuo balandžio 30 dienos naikinamas skrydžių draudimas maršrutams, kurių atnaujinimui pritaria Vyriausybė, gavusi užsienio reikalų ministro siūlymą. Pirmieji skrydžiai prasidės nuo gegužės 10 dienos. Vyriausybė trečiadienį pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui nuo gegužės 10 dienos atnaujinti „Lufthansa“ skrydžius iš Vilniaus į Frankfurtą ir iš jo. Antradienį Seime susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius tarp pirmų galimų skrydžių krypčių įvardijo Latviją, Vokietiją ir Lenkiją.
  3. Vis dar išlieka reikalavimas grįžus iš užsienio į Lietuvą privalėsite būti 14 d. karantine. Primename, kad Lietuvoje karantinas pratęstas iki gegužės 11 dienos 24 valandos. Vyriausybė kitą savaitę spręs ar pratęsti karantiną.
  4. Atveriamos platesnės galimybės organizuoti laisvalaikio užsiėmimus, atnaujinti sveikatos paslaugų teikimą, daugiau skaitykite: Vyriausybės puslapyje.

*Norvegijos pasienio kontrolė gali paprašyti jūsų patvirtinti, kad gyvenate ir (ar) dirbate Norvegijoje. Tai galite padaryti, pavyzdžiui, parodydami nuomos, darbo sutartį, darbdavio patvirtinimą, prieigos ar kitą dokumentą.

Leave a Reply