STORD SAVIVALDYBĖ NORI PRIKLAUSYTI ROGALAND APSKRIČIAI

Ketvirtadienį Vestland apkritis nesuteikė prioriteto didžiausiam transporto infrastruktūros projektui Norvegijos istorijoje. Dėl šios priežasties Stord meras nori, kad savivaldybė priklausytų nebe Vestland, bet Rogaland apskričiai.  

Pasiūlyme, kuriame Vestlando apskirtis nurodo, kokiems svarbiausiems kelių projektams būtų teikiama pirmenybė nacionaliniame transporto infrastruktūros plane, E39 Hordfast nėra minimas.

Vietoj Hordfast projekto taryba siūlo išlaikyti kelto maršrutą tarp Sandvikvåg (Stord savivaldybė) ir Halhjem (Bjørnafjorden savivaldybė) ir padaryti, kad keltai kursuotų dažniau. 

Tai neįtikėtinai apmaudu ir šokiruoja, kad apskrities politikai nenori teikti prioriteto vienam iš svarbiausių projektų, kuris sujungtų ir padėtų plėtoti mūsų apskirtį, – taip kalbėjo Stord savivaldybės meras Gaute S. Epland (Darbo partija) spaudos konferencijoje, kurioje taip pat dalyvavo ir mero pavaduotojas Jakob Bjelland (Centro partija).

Nori pereiti

Jeigu apskrities taryba (Fylkestinget) pritars pasiūlymui, meras nori imtis iniciatyvos, kad savivaldybė atsidurtų Rogaland apskirties sudėtyje.

Iki šiol mes mažai ką laimėjome priklausydami Vestlandui. Mes esame apskrities pakraštyje, todėl galime priklausyti ir Rogaland apskričiai ir nedaug prarasime pereidami, – NRK sakė mero pavaduotojas Jakob Bjelland (Centro partija). 

Jis teigia, kad tiltas yra svarbus, nes darbo įvairovė savivaldybėje yra nedidelė. Dauguma dirba naftos ir dujų pramonėje.

Naftos ir dujų pramonė krenta ir mums reikia didesnės darbo rinkos. Turėdami susisiekimą į šiaurę turėsime didesnę darbo pozicijų įvairovę ir daugiau darbo jėgos, kuri galės atvykti dirbti pas mus, sakė Bjelland.

Prioritetas E16 Arna-Voss

Dauguma apskirties tarybos narių (iš viso 10) ketvirtadienį po pietų balsavo, kad geležinkelis E16 Voss-Arna yra svarbiausias transporto projektas Vestland apskirtyje ateinančius 12 metų. 

Gegužės viduryje apskrities taryba pateiks savo galutinį pasiūlymą, kokiam projektui teikti pirmenybę naujame nacionaliniame transporto infrastruktūros plane 2022–2033 metams. 

Terje Søviknes (Pažangos partija) tokį prioritetų sudėliojimą pavadino išdavyste. 

Neteikti prioriteto Hordfast, vieninteliam pelningam kelių infrastruktūros projektui Vestlande, yra verslo ir Sunnhordland regiono išdavystė, sakė Terje Søviknes.

Sunnhordland regiono bendradarbiavimo tarybos (Samarbeidsrådet for Sunnhordland) pirmininkas Morten Storebø sako suprantantis, kad meras reaguoja. Storebø taip pat yra Austevoll savivaldybės meras ir dešiniųjų atstovas. 

Niekas nepagalvojo, kad taip nutiks. Dabar projekte yra konkretūs žemės panaudojimo planai, sako Storebø.

Taip pat M. Storebø sako, kad Sunnhordland regionui yra geriau būti Rogaland apskirties sudėtyje, nes policiją ir sveikatos organizacijas regionas organizuoja pagal Rogaland. Be to Sunnhordland pramonė yra panaši kaip Rogaland. 

Parengė: Aušra Lapėnaitė

Šaltinis: NRK

Leave a Reply