VIENU ŽODŽIU …

2020.05.02-05

Viruso reprodukcijos rodiklis „R“ dar labiau sumenko ir šiuo metu siekia 0.63. Virusui pasiekus piką Norvegijoje jis siekė virš 3. Remiantis Norvegijos viešosios sveikatos institutu, skaičius nėra visiškai tikslus, tačiau šiuo metu tai geriausias viruso plėtrą fiksuojantis rodiklis.

Anūkai ir seneliai vėl gali matytis, paskelbė Norvegijos viešosios sveikatos institutas.Rekomenduojama, kad šie susitikimai vyktų lauke. Tuo tarpu sveiki asmenys iki 65 m. gali būti kartu su anūkais ir būstų viduje.

Norvegija skirs 13 mlrd. NOK vakcinai nuo koronaviruso, pažymėjo šalies premjerė Erna Solberg valstybių donorių konferencijoje, kurioje buvo keliamas siekis surinkti 85 mlrd. NOK, kad sukurti vakciną ir vaistus nuo koronaviruso. Kiek anksčiau buvo pareikšta, kad Norvegija, siekdama išlaikyti solidarumą, nesieks sudaryti išankstinių vakcinos pirkimo sandorių ar nupirkti vakciną gaminančių įmonių.

Vyriausybei padidinus žmonių skaičių susibūrimuose iki 50, taip pat buvo padidintas iki 5 asmenų rekomenduotinas žmonių skaičius privatiems susitikimams.

​​Mokyklos neatvers durų anksčiau nei gegužės 11 d. vyresnių klasių moksleiviams. Apie tai savaitgalį pranešė Švietimo ministrė Guri MelbyDetalesnis mokyklos durų atverimo planas turėtų paaiškėti šios savaitės pabaigoje.

Kristiansando savivaldybė susitarė su regiono abiturientais „Rus“ dėl koronaviruso atidėti tradicinį abitūros šventimą (russefeiring) iki birželio 16 d.

Naujų automobilių pardavimai balandžio mėn. sumenko 34 proc. lyginant su analogišku periodu 2019 m. Kelių eismo informacijos tarybos duomenimis, balandžio mėn. buvo registruoti 7,425. Tai yra 3,830 automobiliais nei 2019 m. balandį.

Norvegijos futbolo asociacija pristatė planą, kaip būtų galima atnaujinti futbolo žaidynes. Pagrindinės plano nuostatos – sergantys asmeys neleidžiami stebėti žaidynių, gera higiena, minimalūs leistini kontaktai tarp žaidynių sirgalių.

Leave a Reply