LIETUVOJE PRATĘSIAMAS KARANTINAS IKI GEGUŽĖS 31

LR Vyriausybė gegužės 6 d. nusprendė – karantinas Lietuvoje pratęstas iki gegužės 31 d.

Judėjimas per valstybės sieną
✅ Nuo gegužės 11 d. 14 dienų privaloma izoliacija nebus taikoma Lietuvos piliečiams, parvykusiems iš Lenkijos (kai buvo vykstama verslo, darbo ar studijų reikalais), taip pat Latvijos ar Estijos. ❌Parvykusiems iš kitų užsienio valstybių privaloma 14 dienų izoliacija.
✅ Taip pat nuo gegužės 11 d. leidžiamas keleivių vežimas keltais, kursuojančiais maršrutais tarp Kylio / Rostoko / Travemiundės ir Klaipėdos, kai nėra vykdomas keleivių įlaipinimas tarpiniuose uostuose, o persėdimo į kitą keltą tarpiniame uoste metu užtikrinamas minimalus kontaktas su pašaliniais žmonėmis.

Sveikatos priežiūros paslaugos
✅ Nuo gegužės 18 d. pacientams bus teikiama ne tik skubi odontologinė pagalba, bet atliekamos ir visos planinės odontologijos procedūros. Jų metu turės būti laikomasi visų nustatytų reikalavimų, kad būtų užtikrintas ir pacientų, ir pačių specialistų saugumas.
✅ Nuo gegužės 18 d. leista lankyti pacientus gydymo įstaigose. Jų vadovai turės nustatyti lankymo tvarką. Tai reiškia, kad, gydymo įstaigoms pasiruošus, pavyzdžiui, vyrams bus leista dalyvauti gimdymuose.

Ugdymas
✅ Nuo gegužės 18 d. leidžiama veikti darželiams ir ikimokyklinėms grupėms. Taip pat leista dirbti vaikų ir žmonių su negalia dienos ir užimtumo centrams.  
❌ Visos mokyklos – tiek pradinės, tiek progimnazijos, tiek gimnazijos ir profesinio mokymo įstaigos – lieka uždarytos. Toliau uždaryti liks ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centrai.

Renginiai
✅ Nuo gegužės 18 d. Lietuvoje galima organizuoti renginius atvirose erdvėse, užtikrinant, kad juose dalyvautų ne daugiau nei 30 žiūrovų. Taip pat organizatoriai turėtų užtikrinti saugų atstumą tarp dalyvių.
✅ Nuo gegužės 30 d. tokie pat reikalavimai, kaip ir renginiams atvirose erdvėse, būtų taikomi ir renginiams uždarose erdvėse.

Kiti karantino sušvelninimai
✅ Nuo gegužės 18 d. valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami užtikrinant nustatytas būtinas sąlygas arba nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad dėl darbo organizavimo spręs pačios įstaigos.
✅ Privačiajam sektoriui rekomenduojama laikytis tų pačių rekomendacijų, kaip ir viešajame sektoriuje dirbantiesiems.
✅ Nuo gegužės 18 d. leista atnaujinti veiklą visiems grožio paslaugų teikėjams. Tai reiškia, kad galės veikti ne tik kirpyklos ir nagų priežiūros salonai, bet ir soliariumai, tatuiravimo, papuošalų vėrimo ir kitas grožio paslaugas teikiančios vietos. 
❌ Sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla vis dar draudžiama, todėl ten grožio paslaugos negalės būti teikiamos.
✅ Bus galima individualiai sportuoti sporto klubuose. Taip pat leista vykdyti grupines sporto treniruotes, kai jas veda specialistas ir kai pratybose dalyvauja ne daugiau nei 10 žmonių, išskyrus šeimas. Visais atvejais turi būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų plotas, tenkantis vienam žmogui, ir ne mažesnis nei 10 metrų atstumas tarp žmonių, grupių.
✅ Nuo gegužės 11 d. leista vykdyti visų rūšių transporto priemonių teorinio ir praktinio vairavimo mokymus, užtikrinant tinkamas higienos sąlygas.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą Lietuvoje ➡️ www.koronastop.lt

Šaltinis: LR Vyriausybė

Leave a Reply