AKTUALI INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į AR PER LATVIJĄ

Latvijoje nepaprastoji padėtis pratęsta iki birželio 9 d. Iki šios datos šalyje atšaukti visi organizuoti tarptautiniai keleivių pervežimai oru, sausuma ir jūra. Atvykti į Latviją leidžiama tik specialiais reisais, kuriems yra suteiktas Latvijos susisiekimo ministerijos leidimas. Pasitikrinti ar reisui yra išduodas leidimas galima čia http://sam.gov.lv/?cat=8&art_id=9533 Specialiais reisais per Latviją į Lietuvą gali grįžti Lietuvos piliečiai arba asmenys turintys leidimus gyventi Lietuvoje.

Dėl pratęsto karantino Latvijoje Jūsų skrydis gali būti atšauktas iš\į Rygą susisiekite su aviakompanija ir sekite jos nurodomą informaciją.

Latvija nėra atnaujinusi sienų su Lietuva ir Estija kontrolės. Minėtų šalių piliečiams leidžiama asmeniniu transportu arba specialiai organizuotu reisu laisvai atvykti ir išvykti į kitas Europos Sąjungos valstybes, jei jos įsileidžia. Vykstant per Latviją tranzitu būtina įsitinti, jog šalis, į kurią ar per kurias keliaujama iš Latvijos, įsileidžia.

  • Atskridus į Rygos oro uostą iki Latvijos-Lietuvos sienos perėjimo posto Grenstalė-Saločiai  galima vykti nemokamu Latvijos autotransporto direkcijos autobusu (taikoma airBaltic specialiais reisais atvykstantiems keleiviams; REGISTRUOTIS Į AUTOBUSĄ galima perkant lėktuvo bilietą arba susisiekus su skrydį vykdančia kompanija atskirai) arba taksi. Nuomotu transportu, individualiai iš anksto užsisakytu keleiviniu transportu, teikiančiu tokią paslaugą, ar atvykusiu pasitikti asmeniniu automobiliu galima keliauti iki gyvenamosios vietos Lietuvoje.
  • Atplaukus keltu į Rygos uostą iki Latvijos-Lietuvos sienos perėjimo posto Grenstalė-Saločiai galima nemokamai vykti Latvijos autotransporto direkcijos autobusu (REGISTRUOTIS Į AUTOBUSĄ galima perkant bilietą iš kelto operatoriaus arba susisiekus su juo atskirai). Į gyvenamą vietą Lietuvoje galima važiuoti individualiai iš anksto užsisakytu keleiviniu transportu, teikiančiu tokią paslaugą, arba atvykusiu pasitikti asmeniniu automobiliu.
  • Kirtus Latvijos-Lietuvos sieną kelionę galima tęsti atvykusiu pasitikti automobiliu, taksi arba iš anksto užsisakytu gyvenamosios savivaldybės transportu. Dėl pasitinkančio transporto keliautojai turi susitarti asmeniškai iš anksto.
  • Nuo gegužės 4 d. Lietuvos piliečiams leidžiama išvykti iš Lietuvos. Latvija leidžia Lietuvos piliečiams laisvai keliauti per vidines ES sienas ir vieną kartą atvykti arba išvykti per išorines ES sienas. Į Lietuvą leidžiama įvažiuoti per Saločių–Grenstalės sienos perėjimo postą. Grįžusiems ar atvykusiems iš užsienio valstybių į Lietuvą privaloma 14 dienų izoliacija.
  • Nuo gegužės 15 d. naikinami ribojimai Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojams judėti Baltijos šalių erdvėje. Į Lietuvą iš Latvijos lengvaisiais automobilais bus leidžiama įvažiuoti per Saločių–Grenstalės, Būtingės–Rucavos ir Smėlynės–Medumi sienos perėjimo punktus. Asmenims, grįžusiems ar atvykusiems iš užsienio valstybių, privaloma 14 dienų izoliacija, išskyrus Estijos ir Latvijos ir Lietuvos piliečius, grįžusius ar atvykusius iš Estijos ar Latvijos.
  • SVARBU: Atvykusiems ar keliaujantiems tanzitu per Latviją asmenims būtina vykti be nereikalingų sustojimų ir nesilankyti viešose vietose.

Lietuvoje karantinas yra paskelbtas iki gegužės 31 d. (imtinai). Atvykusiems į Lietuvą po gegužės 15 d. iš Latvijos ar Estijos 14 d. izoliacija neprivaloma. Atvykusiems iš kitų šalių – 14 d. izoliacija būtina.

Atvykstantiems į Lietuvą asmenims (vežėjams) yra sukurta elektroniniu būdu pildoma anketa lietuvių ir anglų k.  

Šaltinis: Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje

Leave a Reply