LIETUVOS SIENOS KIRTIMO AKTUALIJOS

❗️ 𝐍𝐮𝐨 𝟐𝟎𝟐𝟎-𝟎𝟓-𝟏𝟏🇱🇹➡️🇵🇱 Lietuvos piliečiams leidžiama išvykti į Lenkiją darbo, verslo ar mokslo reikalais, tačiau būtina turėti tai patvirtinantį dokumentą – darbo sutartį, verslo liudijimą, įmonės dokumentą, pažymą iš Lenkijos švietimo įstaigos apie mokymąsi joje ir pan. Šiuos įrodymus privaloma pateikti Lenkijos pasieniečiams, kurie ir priims galutinį sprendimą dėl įleidimo į savo šalies teritoriją. Grįžti į Lietuvą bus galima ne tik per Kalvarijos – Budzisko punktą, bet ir per Lazdijų – Aradninkų punktą. Į Lietuvą grįžusiems asmenims, kurie Lenkijoje lankėsi darbo, verslo ar mokslo reikalais, nebus taikoma 14 dienų izoliacija. Tokios pat sąlygos sudaromos ir Lenkijos piliečiams, vykstantiems į Lietuvą darbo, verslo ar mokslo reikalais.

❗️ 𝐍𝐮𝐨 𝟐𝟎𝟐𝟎-𝟎𝟓-𝟏𝟓🇱🇹➡️🇱🇻🇪🇪 Lietuvos piliečiai gali laisvai keliauti į Latviją bei Estiją. Tai padaryti bus galima per tris punktus pasienyje su Latvija: Būtingė – Rucava, Saločiai – Grenctale ir Smėlynė – Medumi. Nuo gegužės 15 dienos per minėtus punktus taip pat bus galima grįžti į Lietuvą, o atvykusiems iš Latvijos bei Estijos Lietuvos piliečiams nebus taikoma 14 dienų izoliacija. Tokiomis pačiomis sąlygomis į Lietuvą gali atvykti ir Latvijos bei Estijos piliečiai.

❌⬅️🇧🇾🇷🇺 Vykstant į Rusiją, kuri užsieniečių neįsileidžia, ir Baltarusiją jokių papildomų lengvatų nėra numatyta. Išvykti į šias valstybes galima, tačiau tiesiogiai grįžti iš jų atgal į Lietuvą – ne.👮‍♂️ Primename, kad Europos Sąjungos vidaus sienų kontrolė yra pratęsta iki gegužės 31 d., tad vykdami į užsienį nepamirškite galiojančio kelionės dokumento – piliečio paso ar asmens tapatybės kortelės.

⛔️🦠 Atkreipiame dėmesį, kad asmuo gali būti neišleistas iš Lietuvos arba užsienietis neįleistas į ją, jei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojų patikros metu būtų nustatytas bent vienas įtariamas koronaviruso (COVID-19) infekcijos simptomas.😷 Kelionių metu nepamirškite ne tik dokumentų – pasirūpinkite asmeninės higienos priemonėmis ir dezinfekciniu skysčiu, turėkite apsauginę kaukę ir dėvėkite ją viešose vietose, venkite kontaktų, jei tai nėra būtina, elkitės atsakingai ir būkit sveiki!

Leave a Reply