BERGENO SKUBIOS PAGALBOS SKYRIUJE GALITE SUSITARTI DĖL COVID-19 VIRUSO TESTO

Parengė: Violeta Dobrovolskienė

Bergeno skubios pagalbos skyriuje dabar galima lengviau atlikti COVID-19 viruso testą.

Norvegija vėl atidaroma palaipsniui , užkrėtimo lygis yra žemas. Anot Bergeno savivaldybės, per pastarąsias keturias dienas skubios pagalbos skyrius ir kvėpavimo klinikos atliktus testus negavo teigiamų atsakymų. Mes padarysime viską, ką galime, kad nustačius naujų COVID-19 atvejų galėtume anksti užkirsti kelią užkratui ir karantinuoti, kad išvengtume naujo infekcijos plitimo, – teigia Bergeno savivaldybė

Privalote susitarti dėl testo darymo

Kiekvienas, turintis ūmią kvėpavimo takų infekciją, karščiavimą, kosulį ar sunkų kvėpavimą, dabar gali kreiptis telefonu 55567700 testo užsakymui (skambučių centras). Rekomenduojama prieš testavimą dvi dienas pasilikti namuose, tačiau tai nėra privalomas reikalavimas. Taip pat Jums nereikia šeimos gydytojo siuntimo. Medikas D. Linchausen pabrėžia, kad tyrimas nepakeičia būtinos sveikatos priežiūros.

Jei sergate ir jums reikia gydytojo, susisiekite su savo gydytoju arba skubios pagalbos telefonu 116117.

Mes nežinome, kiek žmonių reikės testuoti. Todėl reikės laukti telefono skambučio dėl atvykimo patvirtinimo,  prašome kantrybės ir suprasti, kad taip gali nutikti, – sako Bergeno savivaldybė.

Pageidautina naudotis asmeniniu transportu

Atvykite privačiu transportu. Jei išimtiniais atvejais reikalingas viešasis transportas būtina laikytis apsaugos priemonių: rankų higienos reikalavimų, atstumo, užsidengti nosį ir burną.

Laukdami testo atsakymo turite likti namuose ir vengti kontaktų ,kad neužkrėstumėte kitų. 

Vis dar galioja pagrindiniai patarimai:

  • Būti namuose jei sergate;
  • Laikytis atstumo;
  • Tinkama higiena kosint;
  • Plauti rankas;

Šaltinis: Bergeno savivaldybė

Leave a Reply