KITĄ SAVAITĘ PAAIŠKĖS AR SUGRĮŽUS IŠ NORVEGIJOS Į LIETUVĄ BUS BŪTINAS KARANTINAS

Šiandien, gegužės 27 d. vykusiame LR Vyriausybės posėdyje priimtas sprendimas pratęsti karantiną Lietuvoje dviems savaitėms – iki birželio 16 d., tačiau buvo sušvelnintos karantino sąlygos:

Plečiamas tarptautinių skrydžių maršrutų sąrašas. Nuo birželio 1 dienos į Lietuvą bus leidžiama atvykti (parvykti) žmonėms iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos. Esminė sąlyga, į kurią orientuojamės – tose valstybėse sergamumas koronavirusu per pastarąsias 14 kalendorinių dienų neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų“, – pažymėjo premjeras S.Skvernelis.

Dėl dviejų savaičių karantino. „Šioje vietoje savo veiksmus esame sutarę derinti su Latvija ir Estija, tą ir darysime. Kiekvieną savaitę, vadovaujantis epidemiologiniais rodikliais, bus tvirtinamas ir skelbiamas sąrašas šalių, iš kurių atvykusiems žmonėms izoliacija bus netaikoma. Pirmasis sąrašas bus paskelbtas pirmadienį, tai padarys Sveikatos apsaugos ministerija. Šiandienos duomenims, į tokį sąrašą galėtų pretenduoti Islandija, Slovėnija, Graikija, Kroatija, Kipras, Norvegija, Vengrija, Šveicarija, Čekija, Austrija. Tačiau dėl to, kaip minėjau, dar būtina pasiekti bendrą sutarimą su Latvija ir Estija. Suprantu, kad nekantraujame jau šiandien žinoti, kas bus po mėnesio ar dviejų, tačiau situacija visame pasaulyje kinta kasdien. Visos šalys Europoje ir kitur šiuo metu svarsto, kokiomis sąlygomis įsileisti kitų šalių piliečius. Šiandien jau sulaukiame indikacijų, jog kitos valstybės, šiuo metu sudarinėjančios „patikimų“ šalių sąrašą, jame mato ir Lietuvą – tai tikrai džiugina“, – sakė jis.

Sienų kontrolė. Nuo birželio 1-osios panaikinama sienos su Latvija kontrolė – nebelieka jokių pasienio punktų ir vykstančiųjų tikrinimo. Iki birželio 16 d. pratęsta laikina vidaus sienos kontrolė vykdant į Lietuvą atvykstančių ir iš jos išvykstančių asmenų patikrinimus prie vidaus Europos Sąjungos sienos: tarptautiniuose oro uostuose, Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, Kalvarijų ir Lazdijų pasienio kontrolės punktuose su Lenkija.

Kiti Vyriausybės sprendimai:

Nuo birželio 1 dienos:

  • Viešose vietose gali burtis didesnės kaip 5 asmenų grupės. Žmonių skaičius neberibojamas.
  • Atveriama siena su Latvija – nebelieka postų ir patikrinimų.
  • Atveriama galimybė rengti sporto renginius. Atvirose erdvėse jie galės vykti, esant iki 300 žiūrovų ir dalyvių, bus užtikrinamas bent metro atstumas tarp žiūrovų.
  • Uždarose erdvėse – iki 100 žiūrovų ir dalyvių, užtikrinamas 2 metrų atstumas tarp žiūrovų.
  • Restoranai, barai, kavinės ir naktiniai klubai viduje galės dirbti ne iki 22, bet iki 23 valandos. Jei lošimo namai, lošimo automatų ar bingo salonai neteikia maitinimo paslaugų, jų darbo laikas neberibojamas.
  • Netaikomas draudimas atvykti į Lietuvą Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims, atvykstantiems iš šių valstybių, jeigu valstybėje, kurioje jie teisėtai gyvena, sergamumas COVID-19 liga per pastarąsias 14 dienų neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Numatyta, kad A.Veryga kiekvieną pirmadienį paskelbs tokių valstybių sąrašą. Izoliuotis 14 dienų reikės tik asmenims atvykusiems iš valstybių, kurių nebus A.Verygos sąraše. Draudimas atvykti ir būtina izoliacija nebetaikoma: NATO kariams, karinių vienetų personalui, jų šeimų nariams, vykdantiems tarptautinius komercinius vežimus, į Lietuvą atvykstantiems medikams, aukšto meistriškumo sportininkams ir juos aptarnaujančiam personalui, kurie atvyksta su švietimo, mokslo ir sporto ministro leidimu ruoštis varžyboms ir jose dalyvauti, menininkams, kurie atvyksta kultūros ministro leidimu dalyvauti renginiuose ir jų personalui, žurnalistams, kurie atvyksta užsienio reikalų ministro leidimu, asmenims, kurie vyksta tranzitu per Lietuvą: grįžtantiems į savo gyvenamą valstybę, dėl kurių yra motyvuotas užsienio valstybės prašymas, jūrininkams.
  • nuo birželio 1 iki 16 dienos laikinai atnaujinama sienų kontrolė.
  • Atvirose erdvėse leidžiami renginiai iki 300 žiūrovų, užtikrinant metro atstumą tarp žmonių, uždarose erdvėse – iki 100, užtikrinant dviejų metrų atstumą tarp žiūrovų, o erdvė, skirta žiūrovams, užpildoma ne daugiau kaip 30 procentų.

Nuo birželio 16 d.

  • Dalyvių ir žiūrovų skaičius atvirose erdvėse rengiamuose renginiuose didėja iki 500, jei užtikrinamas ne mažesnis nei 1 m atstumas tarp žiūrovų, neįskaičiuojant atlikėjų, organizatorių, trenerių ir aptarnaujančio personalo.
  • Uždarose didėja iki 150 neįskaičiuojant atlikėjų, organizatorių, trenerių ir aptarnaujančio personalo ir užtikrinamas ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp žiūrovų. Tačiau būtina sąlyga: erdvė, skirta dalyviams bei žiūrovams, užpildoma ne daugiau nei 30 procentų.

Jeigu informacija buvo naudinga, spauskite „Like“ čia.

Šaltiniai: (Delfi, Lietuvos rytas, 15min)

Leave a Reply