SUGRĮŽUS IŠ NORVEGIJOS – KARANTINO NEBEREIKĖS

Nuo birželio 1 d. iš Norvegijos į Lietuvą atvykę tautiečiai galės lengviau atsikvėpti. Panaikinamas reikalavimas sugrįžusiems iš Norvegijos į Lietuvą izoliuotis ir praleisti 14 d. karantine.

Penktadienį, gegužės 29 d. buvo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu buvo patvirtintas valstybių sąrašas iš kurių parvykus į Lietuvą nebebus reikalaujama izoliuotis. Tarp šių valstybių – Norvegija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Danija, Italija, Lenkija, Rumunija, Prancūzija, Suomija, Vokietija, Čekija, Estija, Austrija, Bulgarija, Latvija, Vengrija, Šveicarija, Kipras, Graikija, Islandija, Slovakija, Kroatija, Slovėnija ir Lichtenšteinas.

Šiose valstybėse sergamumas COVID-19 per pastarąsias dvi savaites 100 000 gyventojų neviršyjo 15 atvejų (vidurkis). Tai galioja grįžusiems ir atvykusiems Lietuvos Respublikos, Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės ir Šiaurės Airijos Karalystės piliečiams ir teisėtai tose valstybėse gyvenantiems asmenims.

Atvykus iš Maltos, Airijos ir Ispanijos bus taikomas privalomas 14 d. karantinas. Šiose valstybėse sergamumas COVID-19 per pastarąsias dvi savaites 100 000 gyventojų neviršyjo 25 atvejų.

Atvykimas iš šalių, kur sergamumas COVID-19 per pastarąsias dvi savaites 100 000 gyventojų viršyjo 25 atvejus – Švedija, Jungtinė Karalystė, Portugalija, Belgija – Lietuvos Respublikos piliečiams yra leidžiamas, tačiau taikomas 14 d. karantinas, tačiau Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės ir Šiaurės Airijos Karalystės piliečiams ir teisėtai tose valstybėse gyvenantiems asmenims atvykimas draudžiamas.

Sveikatos apsaugos ministerija pasilieka galimybę ateityje išbraukti iš sąrašo valstybes iš kurių atvykus karantinas nebus reikalingas, jeigu tose valstybėse ženkliai pablogėja epidemiologinė situacija.

Abejonantiems informacijos patikimumu, galima pasitikrinti čia – „Lietuvos Rytas“, „Delfi“ ir kt.

Leave a Reply