PLANUOJATE SKRISTI ATOSTOGAUTI ŠIĄ VASARĄ NORVEGIJOJE? TURITE PASKUBĖTI

Parengė: Gvida Navickaitė

Jei šią vasarą planuojate skristi lėktuvu, turėsite plačiai atverti piniginę ir būti vikrūs, teigia FINN. no Vasaros atostogos jau visai šalia, o norvegai ruošiasi atostogoms savo šalyje. Norvegija yra didelė šalis ir daugelis yra priklausomi nuo lėktuvų. Tai gali būti brangus malonumas. Bilietų kainos yra brangesnės nei įprastai. Kitas dalykas, kuris mane stebina, yra tai, kad bilietai jau greit bus išparduoti – sako Terje Berge iš FINN.no

Kas pirmesnis, tas gudresnis

Jei planuojate skristi šią vasarą, turite paskubėti. Greita paieška rodo, kad tiek SAS, tiek Norwegian vykdo daug mažiau skrydžių nei anksčiau. Daugelis jų jau išparduoti. Dauguma bilietų dabar kainuoja nuo 1000 iki 3000 kronų į abi puses, nors vis dar yra ir pigesnių bilietų.

SAS ir Norwegian turi po septynis orlaivius, kuriuos remia valstybė. Tai tik maža dalis orlaivių, kuriais abi kompanijos įprastai operuoja. To nepakanka, norint skraidinti visus, kurie keliaus šią vasarą. Be to, daugelis keliauja būtent liepos mėnesį ir dauguma keliaus Norvegijoje, – teigia T. Berge.

Kainos auga nusilpus ekonomikai, sumažėjus skrydžiams ir uždarius vidurines lėktuvų sėdimas vietas dėl koronos krizės. Kuomet trečdalis sėdimų vietų uždaromos, tiek pat kyla ir bilietų kainos, – priduria jis.

Brangiausia šiaurės norvegams

Gyvenantys Norvegijos šiaurėje turės plačiausiai atverti piniginę, jei norės skristi į pietinius regionus. Deja, bet brangiausi išvykimo punktai yra Šiaurės Norvegijoje, tokie kaip Tromsø ir Evenes. Šiauriečiams skristi šią vasarą bus tiesiog brangiau, – sako T. Berge.

Pavyzdžiui, jei dviejų suaugusiųjų ir dviejų vaikų šeima iš Bodø nori skristi į Oslą dviem atsitiktinėm dienom liepą, bendra kaina su Norwegian yra maždaug 15000 kronų.

T. Berge turi patarimą, kaip sutaupyti: Užsisakykite kelionę pirmyn su viena kompanija, o grįžkite su kita. SAS turi įskaičiuotą bagažą, todėl bendra kaina gali būti mažesnė.

Ne vien šiauriečiai susiduria su šita problema. Atvykstantys iš pietų, taip pat pajaus plonėjančią piniginę.

Ko norvegai nori vasarą?

– Dauguma ieškančiųjų kelionių per FINN.no nori vykti į arba iš Oslo.

– Pietinė Norvegija yra populiariausia atostogų namų vieta.

– Beveik niekas neieškojo kelionių į užsienį per FINN.no.

– Bodø niekada nebuvo sąraše tarp 20-ies geriausių FINN.no skrydžių, bet dabar oro uostas yra 5-oje vietoje.

– Lofotenų salos yra norvegų svajonių tikslas.

– Atostogų namų paieška patrigubėjo.

– Dauguma įsigijo laivus, taip pat didelis susidomėjimas išsinuomoti kemperį ar automobilį.

– Dauguma nori keliauti nuosavu automobiliu šią vasarą.

Nori panaikinti uždaros vidurinės sėdimos vietos taisyklę

Bodø niekada nebuvo FINN.no skrydžių top 20-tuke, bet dabar šis oro uostas yra 5-oje vietoje. Lofoteno salos yra svajonių vieta žmonėms iš pietų. Nors daugelis šią vasarą nori į šiaurę,  bet abi įmonės, ir Nordnorsk Reiseliv (vert. Šiaurės Norvegijos kelionės), ir Destination Lofoten (vert. Tikslas Lofotenų salos), atmeta tvirtinimus, kad šią vasarą ten bus perpildyta žmonių.

„Nordnorsk Reiseliv“ vadovė Siw Sandvik įsitikinusi, kad brangios bilietų kainos gali skaudžiai paveikti keliones šiaurėje

Tikimės, kad daugelis įgyvendins svajones apie Šiaurės Norvegiją, tačiau dabartinės skrydžių kainos nekviečia keliauti. Šiaurėje mes esame visiškai priklausomi nuo oro linijų pasiūlymų, o pramonė jau yra smarkiai nukentėjusi. Manome, kad Norvegija turi laikytis ES standarto ir pašalinti uždaras vidurines sėdimas vietas, kad lėktuvai galėtų priimti daugiau keleivių, – tegia ji.

Traukinys sustoja Bodø mieste. Iš ten turite važiuoti automobiliu, plaukti keltu, stabdyti pakeleivines mašinas arba pirkti dar vieną brangų lėktuvo bilietą.

Brangūs skrydžiai – žingsnis teisinga linkme

Nors rugpjūčio ir rugsėjo mėnesių kainos panašios į senąsias, T. Berge tiki, kad pigių bilietų laikas FINN.no baigėsi: Mes buvome išlepinti dėl bilietų kainų, kurios per dešimt metų sumažėjo daugiau nei perpus. Manau, kad rinka pasikeis, kai tai baigsis.

Tai džiugina daugelį, tarp jų ir organizaciją Framtiden i våre hender (vert. Ateitis mūsų rankose). Ši organizacija teigia, kad skristi turėtų būti brangiau. Pirmiausia į ilguosius reisus į tolimas užsienio šalis, kurie išmeta daugiausia šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Mes žinome, kad paklausai didelę įtaką daro kaina. Jei aukštos kainos verčia mus skristi mažiau, tai einama teisinga linkme, – tvirtina organizacijos vadovė Anja Bakken Riise. Neturėtų būti pigiau skristi lėktuvu į užsienį ar šalies viduje, kai yra kitų gerų alternatyvų lėktuvams. Šiaurės Norvegijoje žmonės neturi daug kitų alternatyvų. Aš suprantu, kad jaučiama neteisybė, jei tos kainos yra daug didesnės, nei kitose šalies vietose, – sako ji.

T. Berge iš FINN.no bando paaiškinti, kad tai priklauso nuo pasiūlos ir paklausos. Šiaurėje gyvena vos keli žmonės.

Šaltinis: NRK

Leave a Reply