VYKSTANTIEMS Į LIETUVĄ TRANZITU PER ŠVEDIJĄ – KARANTINUOTIS REIKĖS

Sveikatos apsaugos ministerija savaitgalį paskelbė sąrašą valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir iš kurių  atvykusieji privalo izoliuotis. Šis sąrašas galios birželio 8-14 d.

Atsižvelgiant į didelį sergamumą, į Lietuvą nebus galima atvykti užsieniečiams iš Švedijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės bei Portugalijos. Iš Belgijos ir Airijos atvykusiems užsieniečiams bus privaloma 14 dienų izoliacija. Lietuvos piliečiai į šalį gali sugrįžti iš visų šalių, tačiau atvykusiems iš aukščiau paminėtų valstybių privaloma 14 dienų izoliacija.

Norvegija patenka į sąrašą valtybių, iš kurių atvykus karantinas nebus reikalingas. Norvegijos atveju aktualu tai, kad reikalavimas karantinuotis grįžus iš užsienio, priklauso nuo pirminio žmogaus kelionės taško. Tai reiškia, kad, jei žmogus turi įrodymą, jog keliauja iš Norvegijos, izoliuotis jam nereikia. Kaip įrodymas gali būti Jūsų D kortelė, nuomos ar darbo sutartis, Norvegiškas vairuotojo pažymėjimas ir kiti Norvegijos institucijų išduoti dokumentai.

Ta pati nuostata bus taikoma net tuo atveju, jeigu vykote į Lietuvą per kitas šalis. Tačiau tuo atveju, kai iš Norvegijos ar Danijos keliavote tranzitu per Švediją ir po to kelėtės keltu, atvykus į Lietuvą bus taikomas 14 dienų karantinas.

P.S. gauname daug Jūsų paklausimų į mūsų Facebook paskyrą dėl kelionių į Lietuvą ir kitų aktualių klausimų. Atkreipiame dėmesį, kad techniškai galime duoti atsakymus tik prisiregistravusiems vartotojams. Jeigu turite klausimų į kuriuos norite, kad būtų atsakyta, Jums reikia eiti ČIA ir spausti „Like“.

Leave a Reply