KOKIAS GALIMYBES NORVEGIJOS GYVENTOJAMS ATVERIA KORONAVIRUSO SUVARŽYMŲ ŠVELNINIMAS

1. Veiklą pradeda pramogų parkai

Nuo birželio 15 d. duris atveria pramogų parkai. Netoli Oslo esantis Tusenfryd praėjusį savaitgalį priėmė pirmus savo klientus. Bø sommerland duris atvers liepos 4 d. Kongeparken Rogalande jau pradėjo veikti, kaip, beje, ir Dyreparken Kristiansande. Tam tikri apribojimai išlieka – priimamas mažesnis nei įprasta žmonių skaičius, siekiama, kad bilietai būtų perkami nuotoliniu būdu, užsisakant iš anksto.

2. Duris atvėrė Frognerio parko išorinis bazeinas.

Tačiau drabužinė uždaryta ir rūbus reikia pasikeisti išorėje pastatytoje palapinėje. Ribojamas lankytojų skaičius ir maudynių laikas. Vasaros laikotarpiui vidaus baseinai lieka uždari. Dauguma kitų savivaldybių taip pat nusprendė laikyti vidaus baseinus uždarytus iki rudens.

3. Galima vykti į koncertą su 199 kitais asmenimis

Kol kas viešiems renginiams galiojo 50 žmonių limitas. Bet nuo birželio 15 d. šis skaičius padidintas iki 200 žmonių. Taigi, vėl bus galima išgirsti vasaros koncertus Salt, Revolver, John Dee, Rockefeller, Parkteatret ir kitose Oslo vietose. Kadangi klausytojų kiekis ribotas, atlikėjai atliks keletą koncertų per vakarą skirtingose vietose.

4. Atnaujinamos futbolo varžybos

Nuo birželio 16 d. pradedamos Elito lygos žaidynės. Jos vyks esant beveik tuštiems stadionams – stebėti varžybas bus leista vos 200 žmonių per dieną. Tačiau didžiąją dalį varžybų bus galima stebėti televizijos ekranuose.

5. Sporto klubai

Panaikinami apribojimai individualioms ir grupinėms treniruotėms salių viduje. Kaip ir visur kitur išlieka reikalavimas laikytis socialinio atstumo – bent 1 metro spinduliu nuo kitų žmonių.

6. Opera

Didžioji dalis pasirodymų suplanuota rudeniui, tačiau planuojami vasaros pasirodymai ant operos stogo birželio 15-19 dienomis. Birželio 18 d. taip pat duris atveria operos pašonėje naujai pastatyta Oslo biblioteka.

7. Kelionės

Karantino taisyklės išlieka galioti didžiąjai Švedijos teritorijai. Tačiau panaikinamas reikalavimas karantinuotis sugrįžus iš kitų Šiaurės valstybių Danijos, Suomijos, Islandijos, Grenlandijos, Farerų salų ir Gotlando salos Švedijoje.

Po truputį kitos ES šalys taip pat atveria savo sienas. Pamažu atsinaujina ir skrydžiai – apie planus atnaujinti skrydžius pranešė EasyJet, Briuselio avialinijos, taip pat ir Austrijos avialinijos.

Skrydžių iš Gardermoen kiekis išlieka ribotas. Vykstama į tokias pagrindines destinacijas kaip Kopenhaga, Frankfurtas, Berlynas, Paryžius ir Budapeštas. Planuojama, kad turėtų atsinaujinti skrydžiai į tokias turistines destinacijas kaip Splitas ir Alikantė.

8. Kitos valstybės

Graikija ir Italija atveria muziejus, kino teatrus ir kitas kultūros įstaigas. Tačiau labiausiai Europoje koronaviruso paveikta Jungtinė Karalystė didžiaja dalimi lieka uždara. Tik dabar duris pradeda atverti drabužių, žaislų ir knygų parduotuvės. Norvegijoje muziejai buvo atverti jau kurį laiką, tačiau ribojama prieiga prie pramogu, kurios reikalauja aktyvaus dalyvavimo ar mygtukų spaudimo.

Parengta pagal Aftenposten.no

Leave a Reply