TIKĖTINA, KAD NUO LIEPOS 15 D. ATVYKUS IŠ LIETUVOS Į NORVEGIJĄ KARANTINUOTIS NEBEREIKĖS

Norvegijos užsienio reikalų ministerija priima išlygas griežtai rekomendacijai susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į užsienio valstybes. Išlygos bus taikomos nuo liepos 15 d. tam tikroms Vieningos ekonominės erdvės/Šengeno valstybėms.

“Nuo liepos 15 d. mes keičiame savo rekomendaciją Europos valstybėms su priimtinu infekcijos lygiu. Rekomendacija dėl kelionių bus pakeista valstybėms, kurių atžvilgiu bus nebetaikomos karantino taisyklės atvykus į Norvegiją, tai yra, valstybėms, kurios tenkina Norvegijos viešosios sveikatos instituto nustatytus infekcijos kriterijus“ – pažymėjo užsienio reikalų ministrė Ine Eriksen Søreide.

Liepos 10 d. bus pateiktas šalių, kurioms bus pritaikyta išimtis žemėlapis. Tai reiškia, kad Norvegijos gyventojai galės keliauti į šalis kurias Norvegijos viešosios sveikatos institutas pažymės kaip „žalias sritis“. Žemėlapis bus atnaujinamas kas 14 dienų. Kol kas neaišku kurios šalys pateks po žalia spalva. Labai didelė tikimybė, kad Baltijos valstybės atsidurs „žaliojoje zonoje“. Tokia prielaida darytina atsižvelgiant į anksčiau nustatytus Norvegijos viešosios sveikatos instituto kriterijus:

  • Teritorija turi turėti mažiau nei 20 atvejų per dvi savaites 100 000 gyventojų;
  • Teritorija turi turėti mažiau nei 0.5 intensyvios terapijos pereikalavusius atvejus per dvi savaites 100 000 gyventojų;
  • Pozityvių koronavirusų testų rezultatų rodiklis turi būti mažesnis nei 5 proc.

Birželio 15 d. Užsienio reikalų ministerija taip pat pritaikė išlygą Šiaurės regiono valstybėms, kurios atitinka Viešosios sveikatos instituto nustatytus infekcijos išplitimo kriterijus. Dėl išaugusios koronaviruso infekcijos Švedijai priklausanti Gotlando sala, kuriai anksčiau taikyta išimtis, dabar pateko į „raudonąją“ – karantinuojamų teritorijų zoną, tad šiuo metu, atvykus iš bet kurios Švedijos dalies taikomas karantinas.

Užsienio reikalų ministerija vis dar rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į visas kitas valstybes kurios nėra Vieningos ekonominės erdvės/Šengeno erdvės valstybės. Ši griežta rekomendacija galios iki rugpjūčio 20 d.

“Nors Užsienio reikalų ministerija pritaiko išlygas rekomendacijai, tai nereiškia paskatinimo kelionėms. Bet kas, planujantis kelionę į užsienį, turi užtikrinti kad žino, kokios infekcijos kontrolės taisyklės galioja lankomoje valstybėje. Infekcijos lygis Europoje vis dar kinta ir galimas greitas pokytis. Kiekvienas asmuo turi labai gerai pagalvoti ar kelionė išties būtina“ – sakė Eriksen Søreide.

Tie, kurie keliauja į užsienį turi turėti galiojantį pasą ir jų kelionę turi dengti kelionės draudimas. Užsienio reikalų ministerija taip pat rekomenduoja keliautojus prisiregistruoti reiseregistrering.no.

Leave a Reply